Ta książka we wspaniały sposób zachęca dzieci do nauki czytania

Ta książka we wspaniały sposób zachęca dzieci do nauki czytania

Jak zachęcić dziecko do czytania? To ważne pytanie, które pojawia się, kiedy pociecha zaczyna etap sięgania po książki. Najlepiej jest wtedy wybrać coś interesującego jak Historie spod podłogi. Dom T.1 Czytam sobie ze wspaniałej serii “Czytam sobie”.

Dlaczego akurat ta książka i ta seria?

Wiele jest wydawnictw dla najmłodszych i rzeczywiście sporo z nich jest naprawdę doskonałych. To bardzo cieszy, ponieważ daje to więcej możliwości wybrania czegoś odpowiedniego. “Czytam sobie” to akurat seria, która bardzo wyróżnia się na tle innych propozycji ze względu na walory edukacyjne połączone z dobrą zabawą. Dzięki temu dzieci z większym zainteresowaniem czytają książki, ponieważ taka ich forma jest dla nich interesująca.

Ta opowieść to dla najmłodszych możliwość uczestniczenia we wspaniałej przygodzie i jednocześnie zachęta do nauki czytania. Jest tak sprawą dwóch niezwykłych bohaterów. Pierwszym z nich jest Kudełek. Ten wesoły kłębek kurzu mieszka sobie spokojnie pod podłogą u pani Cecylii. Jest radosny i ma pogodne nastawienie do wszystkiego, co go otacza. Przez cały czas przebywał tam sam i nie myślał nawet o tym, żeby coś z tym zrobić. To się pewnego dnia zmieniło, ponieważ drugim bohaterem jest Grubelek. Przybycie nowego lokatora oznacza dla Kudełka coś zupełnie nowego i dotychczas nieznanego. Teraz obaj muszą dzielić tę samą przestrzeń i nauczyć się żyć razem w zgodzie.

Książka opowiada o czymś ważnym – zmianach, przyzwyczajeniu się do nich i rozwijaniu przyjaźni. To wartościowa historia, która uświadamia dzieciom te właśnie istotne aspekty w życiu każdego człowieka. Do tego dochodzi oczywiście jeszcze nauka czytania. Wszystkie te elementy składają się na wartościową pod wieloma względami książeczkę. To też powody przemawiające za jej wyborem, jak i całej serii. Dlatego jest ona dobrym pomysłem na przygodę czytelniczą dla dzieci.

Przyjemna i mądra opowieść dla najmłodszych


Sięgając po tę książkę można mieć pewność, że dziecko się nią zainteresuje. Tekst jest rozłożony w przyjazny dla pociech sposób. Zdania są krótkie, co zwiększa atrakcyjność treści i przekłada się na łatwe jej czytanie. No i jest jeszcze wspaniała historia, bez której nie byłoby tak ciekawie. Napisała ją znana i lubiana przez dzieci i dorosłych Justyna Bednarek. Już samo to jak dla mnie okazało się wystarczającą zachętą, żeby dać tę książkę do przeczytania mojemu dziecku. Czyta ją z chęcią i to dość często co jest powodem wielkiej radości. Polecam tę opowieść wszystkim dorosłym szukającym czegoś dobrego do czytania dla swoich pociech. Ta książka jak najbardziej spełnia ten wymóg.