Małe stworzenia i zabawne historie

Małe stworzenia i zabawne historie

Wydawnictwo Egmont znowu stawia na nową serię. Tym razem na światło dzienne został wypuszczony cykl dla młodszych dzieci – Historie spod podłogi. Dom T.1 Czytam sobie z księgarni internetowej taniaksiazka.pl. Za stworzenie tej opowieści odpowiada doświadczona autorka, Justyna Bednarek (nie tylko pisarka, ale również ilustratorka i poetka. Obecnie pisze głównie książki dla dzieci. Dla kogo są Historie spod podłogi? Czy książka poza walorami rozrywkowymi posiada i te edukacyjne?

Dwa stworki w domu pani Cecylii

Justyna Bednarek ma dziecięcą wyobraźnię. Duża kreatywność pozwala jej kreować historie i światy, które angażują maluchów i wyzwalają w nich chęć odkrywania nowych rejonów własnych umysłów. Historie spod podłogi. Dom T.1 Czytam sobie opowiadają o dwóch małych stworkach. Kubełek i Grubełek mieszkają w dziwnym miejscu, bo… zaraz pod podłogą w domu pani Cecylii, czyli tam, gdzie mieszkają wszystkie małe kłębki kurzu. Dla nich jest to przestrzeń zwyczajna. Znana od zawsze, niczym się niewyróżniająca. Dlatego też dopiero wyjście z małego mieszkanka jest dla nich odkryciem życia. Nagle okazuje się, że tam na zewnątrz jest cały świat, nieograniczony obszar, który rozciąga się we wszystkie strony. Kubełek i Grubełek są jednocześnie podekscytowani i przerażeni. Jednak decydują się wyruszyć w nieznane i stać się pierwszymi odkrywcami w swoim plemieniu.

Nauka czytania z Kubełkiem i Grubełkiem

Choć już sama opowieść w Historie spod podłogi. Dom T.1 Czytam sobie wydaje się niezmiernie ciekawa, to Justyna Bednarek nie poprzestaje na samej fabule. Jej nowa seria ma jedno najważniejsze zadanie, którym jest stopniowa nauka czytania małych dzieci. Każdy kolejny tom z cyklu przenosi malucha na kolejny poziom czytania – i tak też tom pierwszy skupia się na samych podstawach i prostych informacjach. Opowiadania są krótkie i zawierają 23 standardowe głoski. Dziecko wraz z rodzicem może trenować najpierw rozpoznawanie poszczególnych słów, potem przechodzenie w całe zdania, a w końcu płynne czytanie całej historii. Historie spod podłogi. Dom T.1 Czytam sobie to świetna zabawa, która również posiada bezcenne walory edukacyjne. To krótka książeczka licząca 31 stron, która nie jest w stanie przytłoczyć czytelnika zbyt złożoną treścią. Warto też wspomnieć o kolorowych obrazkach ozdabiających cały tom pierwszy. Dzięki nim dziecko ma większą szansę na dłuższe skupienie się i przeniesienie uwagi na fikcyjny świat wykreowany w serii Justyny Bednarek.